BİTCOİN HABERLERİKOİN BÜLTENİ

İşte Kripto Para Sektörünün Bilinen En Zengin İsimleri!

ABD’nin ve dünyanın önde gelen medya kaynaklarından birisi olan Forbes, 2018 yılının başlarında yayınladığı bir makalesinde kripto para sektörünün o tarihlerdeki en zenginlerini sıraladı.

Sektör o tarihten bu yana ciddi bir değişim geçirse de, birkaç isim dışında listede pek bir sıralama değişimi olduğunu söylemek mümkün değil.

Forbes tarafından hazırlanan listenin başını Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen çekmekte. O tarihlerde yapılan analizlere göre Larsen’in tahmini kripto para varlıklarının 7.5 ile 8 milyar dolar arasında bir değere sahip olduğu vurgulanmakta. Larsen’in sadece kendi hesaplarında 5.2 milyar adet XRP tuttuğu göz önüne alınırsa, ünlü kurucunun serveti kesinlikle dudak uçuklatmakta.

Larsen’in hemen arkasında Ethereum kurucu ortaklarından ve blockchain yazılım stüdyosu ConsenSys‘nin kurucusu Joseph Lubin geliyor. Forbes’in hesaplamalarına göre Lubin’in o tarihlerde sahip olduğu kripto paraların değeri 1 ile 5 milyar dolar arasında değişiyor.

Listede üçüncü sırada olan ve yeni yıla kesinlikle en azından bir basamak atlamış olduğunu tahmin ettiğimiz isim ise Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao oldu. Zhao o tarihlerde 1.1 ile 2 milyar dolar arası servete sahip olduğu ile gündeme gelse de, şu sıralar dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisini işletmesi nedeniyle en zenginlerden birisi haline gelmiş olabilir.

Zhao’dan sonra ünlü Winklevoss ikizleri, onlardan sonra bireysel bir yatırımcı olan ve XRP yatırımcılarından birisi olan Matthew MelonCoinbase kripto para borsasının CEO’su Brian Armstrong, Bloq’un kurucu ortağı Matthew Roszak, Ethereum kurucu ortaklarından Anthony Di Iorio, Bitcoin Foundation başkanı Brock Pierce, ünlü boğa ve girişimci Michael Novogratz, EOS‘un arkasındaki Block.one firmasının CEO’su Brendan Blumer, Block.one CTO’su Dan Larimer ve Barry Silbert, Vitalik Buterin, Brad Garlinghouse gibi isimler yer almakta.

2018 yılının boğasında durum bu şekildeyken, 2019 yılının devamında piyasanın hangi zenginleri daha zenginleştireceğini ve hangilerini fakirleştireceğini hep beraber göreceğiz.

İşte Kripto Para Sektörünün Bilinen En Zengin İsimleri! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Kaynak: KOİN BÜLTENİ

Daha Fazla Göster